WTF?
     
Як проходив перший осінній ярмарок в Броварах

У суботу, 30 вересня, у Броварах відбувся осінній ярмарок, на який броварчани довго чекали. Адже минулими роками ярмарок був частиною святкування Дня міста. До цьогорічного ринку у містян виникли й інші зауваження.

- Раніше ярмарки були більшими. І вибору було значно більше. Тим паче з самого ранку, - каже  броварчанка Людмила.

Аби транспорт не заважав броварчанам робити закупки, частину бульвару Незалежності, де і проходив ярмарок, зробили пішохідною. Межі імпровізованого ринку (від перетину з вулицею Гагаріна до заїзду перед міським культурним центром) окреслили автомобілями, наданими КП «Бровари-Благоустрій». Зі сторони Майдану Свободи рух транспортним засобам перегородили ще й кілька машин служби охорони.

Торгові місця для продажу надавали у міськраді.

До Броварів продукти звозили з багатьох куточків України. Найбільша географія – у м’ясних продуктів. Ковбаси, сосиски та інші м’ясні делікатеси привозили з Харківської, Житомирської області, Києва та Київщини. Яйця та хліб – з передмістя столиці. Крамували, звісно, і місцеві «виробники». Біля стелажів з медом, привезеним з Черкащини, свій товар виставляє пасічник, родом з Великої Димерки.

Найдовші черги, як завжди, вишукувалися за м’ясом, маслом і хлібом. За перші години ярмарку броварчани розкупили майже весь хліб. Гарні шматки м’яса за помірною ціною (груднина – в середньому 85-95 гривень за кілограм, яловичина – від 95 до 150 гривень за кілограм) приносили додому ті, хто йшов на ярмарок зрання. А за палку ковбаси в середньому просили 90 гривень.

Більшість броварчан були переконані, що купувати м’ясні та молочні продукти на ярмарку безпечно. Хоча якість харчів, які були виставлені на продаж, мали перевірити в районному управлінні Держспоживслужби, деяка продукція довіри не викликала. Деякі продавці викладали м’ясо просто на стелажі, які застелили клейонкою. Молоко зберігали в пластикових пляшках, куди раніше розливали різні напої.

Солодощів на ярмарку не бракувало. Крім печива і цукерок, містянам пропонували халву, зефір, пряники. Продавчиня солодощів запевняє, частину її товару виготовили за кордоном: в Узбекистані чи Туреччині. Високі ціни - яскраве тому підтвердження. Східні десерти з фундуком, кунжутом або фісташками купували по 250 гривень за кілограм. Придбати можна було й імпортний чай. Найдешевше чайне листя можна було знайти по 25 гривень за 100 грамів.

Овочів і фруктів також було чимало. За картоплю просили 4 гривні 50 копійок, за яблука - 15-19 гривень. Виноград можна було знайти за 20 гривень.

Крім продуктів харчування, місцеві господині купували також саджанці та квіти.

Броварчани розкупили майже все, що було на ярмарку. Тому вже о 14:00, як годиться, продавці почали збиратися. Кожен мав прибрати за собою торгове місце. Потім за прибирання взялися комунальники. До 15:00 рух бульваром Незалежності відновили, хоча прибирання все ще тривало.