WTF?
     
Броварський міський голова з делегацією відвідав Францію в рамках проекту "Словами дитини про мир" (ВІДЕО)

Чотири роки тому, у ході відзначення 100-літнього ювілею з дня початку І Світової війни, місто Бровари разом з іншими порідненими містами Фонтене-су-Буа, Франція, серед яких: м.Еттербек, Бельгія, провінція Валь Тідоне, Італія, м.Трюсі та м.Вітенайм, Франція, м.Кунгьоль, Сенегал та м.Маріна Гранде, Португалія -  домовились про організацію спільних заходів для дітей та молоді своїх громад щодо пропагування миру на землі та недопущення війни.

Під час І Світової війни, долаючи ворога, солдати-фронтовики заявляли: «Це буде остання війна».  Але через два десятиліття розпочалась ІІ Світова війна, що призвела до домінування нацизму, голокосту та колоніальних воєн у наступних десятиліттях. Кінець ХХ та початок ХХІ століття позначені поширенням військових конфліктів по всьому світу.

 

З метою консолідації спільної культури за мир для теперішнього та майбутнього покоління та визначення своєї громадянської відповідальності Комітетом поріднених міст Фонтене-су-Буа було запропоновано долучитись до написання книги «Словами дитини про мир».

В рамках проведеного у нашому місті у 2016 році мистецького конкурсу (образотворче мистецтво, поезія, проза, декоративно-ужиткове мистецтво та художнє фото) журі були відібрані найкращі роботи, які увійшли до книги «Словами дитини про мир». У 2016 та 2018 роках у навчальних закладах авторами майбутньої книги проводились зустрічі, під час яких кожен мав можливість висловити своє ставлення до збройних конфліктів та їх наслідків, а також розповісти про своє бачення сучасного мирного світу у формі вільного діалогу. В рамках проекту у 2016-2018 роках юні броварчани брали участь у Двотижневику міжнародної солідарності та Фестивалі прав дитини.

І як результат, 18 листопада 2018 року у селі Трюсі, поблизу «Дороги Дам», де загинуло 270 тисяч французьких солдат,  відбулося офіційне підписання книги «Словами дітей про мир» мерами поріднених міст, серед яких був міський голова Броварів Сапожко Ігор Васильович. До цієї акції долучилось понад двісті дітей з поріднених міст Франції, Бельгії, Італії, Португалії та України. Наша делегація цього разу складалась із 33 осіб, які взяли активну участь у проекті. Народний хореографічний колектив «Оксамит»  ДЕНЦ «Камелія» під керівництвом Чечельницької О.С. підготував чудові номери, присвячені збереженню миру. Вони були із оваціями прийняті у м.Фонтене-су-Буа (17 листопада) та с.Трюсі (18 листопада). 6 юних броварчан, які були запрошені в рамках Двотижневика міжнародної солідарності, взяли активну участь у круглому столі на тему: «Конфлікти, війни та наслідки для дітей», який відбувся 17 листопада у Будинку громадянина м.Фонтене-су-Буа. Інформація про цю зустріч була опублікована у місцевій газеті. 

Під час Фестивалю з прав дитини юні броварчани провели майстер-класи із плетіння українських браслетів та позначення на карті Європи у вигляді голуба миру поріднених міст Фонтене-су-Буа, розповідали своїм французьким одноліткам про славну Україну та наше рідне місто Бровари.

Організатори зустрічі висловили сподівання, що участь у написанні книги «Словами дитини про мир» стане трампліном для реалізації майбутніх успішних спільних проектів, які допоможуть зробити свій внесок у збереження миру на землі.

Броварська міська рада